Najlepsi pływają z najlepszymi !!!!

14141701_954920254636529_6129091706356945974_n

Miło nam poinformować , że w ubiegły weekend odwiedziłą nas Pani Karolina Kowalkiewicz wraz z grupą znajomych ” super ekipa” Mamy nadzieję,że się podobało i że ta super ekipa jeszcze wróci do nas na spływ. Serdecznie zapraszamy.Pani Karolinie życzymy dalszych sukcesów i trzymamy mocno kciuki.

W zawodowym MMA zadebiutowała w maju 2012 roku na gali Extreme Fighting Sports 2 w Gdyni pokonując przez techniczny nokaut w 1. rundzie Marzenę Wojas. Jeszcze w tym roku podpisała kontrakt na występ w pierwszym w historii polskiego MMA żeńskim turniej, który organizowało KSW – poza Kowalkiewicz do turnieju zostały zaproszone: Paulina Bońkowska, Paulina Suska oraz Marta Chojnoska. Początkowo turniej miał się odbyć na zasadzie play-off, każda z zawodniczek miała stoczyć ze sobą pojedynek (w sumie trzy pojedynki) po których ta która miała najwięcej wygranych zwyciężała cały turniej ale ostatecznie właściciele KSW zmienili format turnieju na pucharowy w formie drabinki – półfinał i finał, a nagrodą za zwycięstwo w turnieju było inauguracyjne mistrzostwo KSW w kobiecej kategorii do 52 kg.

W półfinale który miał miejsce 1 grudnia na KSW 21 Kowalkiewicz zmierzyła się z Bońkowską którą pokonała jednogłośnie na punkty. Finał miał miejsce na gali KSW 23, rywalką Karoliny była Marta Chojnoska która swoją walkę wygrała przed czasem. Kowalkiewicz rozpoczęła dynamicznie w stójce by po chwili przenieść walkę na ziemię zadając przy tym serię szybkich ciosów i poddając natychmiastowo Chojnoską duszeniem zza pleców. Kowalkiewicz zdobyła pierwszy historyczny tytuł mistrzyni KSW.

28 września 2013 roku miała zmierzyć się z Austriaczką Jasminką Cive, ale ostatecznie rywalka doznała kontuzji na kilka dni przed galą i w zastępstwie zmierzyła się z byłą zawodniczką żeńskiej organizacji Invicta FC Brytyjką czeskiego pochodzenia Simoną Soukupovą. Pierwsza runda to kompletna dominacja Kowalkiewicz która obaliła rywalkę po czym zadawała ciosy i próbowała poddać ją duszeniem do końca rundy. Druga to głównie walka kickbokserska z małą przewagą Kowalkiewicz która punktowała Brytyjkę ciosami prostymi. W 3. rundzie Kowalkiewicz zaczęła słabnąc, co przyczyniło się do przyjmowania większej liczby ciosów po desperackich atakach Soukupovej. Ostatecznie Kowalkiewicz wygrała pojedynek na punkty (jednogłośna decyzja sędziów).

Pod koniec września 2015 podpisała kontrakt z UFC[1]. W swoim debiucie 19 grudnia 2015 pokonała Kanadyjkę Randę Markos jednogłośnie na punkty.

Mieszane sztuki walki:

2013: Zwyciężczyni kobiecego turnieju KSW w wadze słomkowej (-52 kg)
2013-2015: Międzynarodowa mistrzyni KSW w wadze słomkowej